Bemutatkozás

Hungary
Az elmúlt évek alatt az Interneten nagyon sok olyan cikkem jelent meg, amelyek tartalmilag jelentősen eltértek az eredeti változattól. Ennek következtében a Klasszikus Japán Budo Kultúráról és annak japán szervezeteiről és képviselőiről sok esetben igen szélsőséges vélemények láttak napvilágot. Ezen a blog oldalon a cikkek eredeti változatai olvashatók, és több olyan írás is, amely könnyebbé teszi a Klasszikus Japán Budo Kultúra megértését és megismerését. ************************ © Az itt megjelent cikkek szerzői jogvédelem alatt állnak! A blog oldalon megjelent cikkek eredeti formában a www.jujutsu.hu oldalon olvashatók.
További információ a www.jujutsu.hu oldalon található.

2010. december 3., péntek

Szépvölgyi Géza Kyoshi költői levele

©  Szépvölgyi Géza Kyoshi
Minden jog fenntartva!

Szépvölgyi Géza Kyoshi költői levele.

Mindenkinek, akit érint.
A Magyar Budo Szövetség HBF (továbbiakban HBF) Alapszabálya soha sem tiltotta tagjai számára, hogy más értékrendű szervezetek sorába lépjenek, mint tagok. Egy ilyen döntés egyértelműen csak a tag saját akaratú döntésén múlik, ha vállalni tudja, hogy önkéntes kötelezettségeit és azokat több szervezetben is teljesíteni tudja.
Popper György elnök megállapítása 1997-ben, amikor Szépvölgyi Géza Kyoshi javaslatára és ajánlására átvehette Sato Shizuya Hanshi-tól a Japán Budo támogatásáért kapott kitüntető oklevelét, melyről a www.jujutsu.hu weblapon részletesen olvashatnak.
-„Lehet szidni és ócsárolni Szépvölgyi Gézát és a Magyar Budo Szövetséget, de tudomásul kell vennünk, hogy ők hivatalosan léteznek és működnek és Szépvölgyi nagyon sokat tett a magyarországi harcművészetekért, amit tetszik, nem tetszik, el kell ismerni!” –
Minden tény ellenére ezt néhány egyén és szervezet nem veszi tudomásul, pedig nem ártana.
Az elmúlt 10 évben többször is felmerült a szakmai fúzió más értékrendű harcművészetekkel foglalkozó szervezetekkel. A HBF közgyűlése az alábbi néhány ok miatt minden esetben elutasította Szépvölgyi Géza és más HBF tag által felvetett közös fúziót.
•          A fúzióra javasolt szervezeteknek saját állításaikkal ellentétben, semmiféle kapcsolattal nem rendelkeznek az autentikus Japán Budo-hoz.
•          A szervezeteik és több esetben azok vezetői és tagjai közül többen régebben Szépvölgyi Géza tanítványai, és részben HBF tagok voltak, akik önkényesen kiválva önálló szerveződésekben folytatták pályafutásukat.
•          A fúzióra javasolt szervezetek vezetői és tagjaik, olyan Dan fokozatokkal és Budo rangokkal rendelkeznek, amelyek eredete nem igazolt vagy hitelesített egyetlen egy kodifikált japán harcművészeti Honbu által sem.
A MHÖSZ is azon szervezetek közé tartozott, ahol felmerült a csatlakozás kérdése, egy közös fúzió, néhány HBF tag javaslatára.
Mint ismert a HBF csak az autentikus klasszikus és tradicionális Japán Budo Kultúrával, annak ápolásával, átörökítésével, történelmével, gyakorlati-elméleti oktatásával és terjesztésével foglalkozik.
Kivonat egy a fórumon megjelent levélből
(A fórumozó MHÖSZ itt felsorolt tagjai közül vélelmezhetően a *-gal jelzett személyek által gyakorolt harcművészet köthető a Japán Budo Kultúrához. szj)
„…A teljeség igénye nélkül, csak aki hirtelen eszembe jut:
Magyarországi Harcművészetek Össz-Szövetsége
Tiszteletbeli elnök: Somogyi Géza
Elnök: Kalmár Árpád Kyo Karate
Főtitkár: Serflek József Shaolin Kung-Fu Wushu
Harmat László Taekwondo, Patakfalvi Miklós Taekwondo, * Várszegi Rudolf Aikido, Kempo (csak az Aikido) * Michel Golo Aikido * Kelemen István Ju Jitsu, Kovács Attila Ju Jitsu, Lévay László Zen Bukan Kempo, Papp Valér Zen Bukan Kempo, * Vadai Kornél Kendo, Kyudo, * Vadadi Zsolt Kendo, Jodo,Iaido, Robert Lyons Shaolin Kung-Fu, Zákonyi Bence Capuera, Garcie Jutsu, Zohner Szilárd Eskrima, David Jesse Holt Ninjutsu, Tarpai Florián Savate, Ébend Gábor Hapkido, Galambos Péter Kick Boksz
Lakatos Péter Krav Maga, Lajos Roland Shinkendo, Elek Sándor Sumo, Györki Géza Yang Tan Do Karate, Vadas Mihály Taiji, Marin Velin Kung-Fu, Vitarkoczki Gusztáv Tai Jutsu, Bata Tamás Thai Boksz, Székely Sándor, Büki Péter, Stb.
Elnézést azoktól akik hirtelen nem ugrottak be a már fáradt agyamba. De vállalom azt, hogy ők is egyetértenek velem.
Itt a te helyed, ha megfelelsz egy-két apró elvárásnak…”
A fenti fórumozó által leírtak alapján igazán érthető, hogy a HBF Közgyűlése és elnöksége elutasított minden ilyen-olyan, saját tagjai által felvetett fúziót, hiszen a fent felsorolt vezetők által képviselt harcművészeti irányzatok több mint a 90.25 %-a nem köthető a Japán harcművészethez.
Megjegyzem, ez nem azt jelenti, hogy a különböző harcművészeti szervezetek saját Alapszabályuk és SZMSZ-k szerint nem végzik jól munkájukat a saját tevékenységi területükön. Nem, erről nincs szó.
A Magyar Budo Szövetség HBF megalakulása óta csak olyan tagsággal bír, amely elkötelezett a klasszikus Japán Budo Kultúra iránt és ez (néhány személytől eltekintve) változatlan több mint 20 éve.
Sajnálattal állapítható meg, hogy ez eddig a HBF tagok által közös fúzióra javasolt szervezetek több mint a 85.25 %-a nem volt és a jelenben sem érdekelt az autentikus és klasszikus Japán Budo Kultúra gyakorlásában, független attól, hogy magukat a japán harcművészetek valamely stílusához kötik vagy sem.
Ennek megfelelően ezek a javaslatok és kezdeményezések „házon belül” maradtak és nem váltak publikussá más szervezetek előtt. Sokan azt mondanák, ugyan már senkit sem érdekelt volna egy …. és egy HBF fúzió.
Ez téves és rosszhiszemű megállapítás lenne. Mindenki számára ismert, hogy a Magyar Budo Szövetség HBF az egyesülési törvény (1989) alapján az országban elsőként alakult meg hivatalos bejegyzéssel, mint a klasszikus Japán Budo Kultúra teljes egészét összefogó un. „össz stílusú” japán harcművészetekkel foglalkozó társadalmi szervezet.
Örömmel állapítom meg, hogy kedvező jelek arra mutatnak, hogy a magyar harcművész társadalomban megindult egy öntisztulási folyamat, mely a kodifikált és autentikus Japán Budo Dan fokozatok, rangok, és stílusok területén mutatkozik egyelőre. Egyre többen ismerik fel vagy döbbennek rá, hogy az általuk használatos Dan fokozatok, rangok, a gyakorolt stílusok eredete nem köthető Japánhoz. Sokan éveken keresztül abban a hitben éltek szilárd meggyőződéssel, hogy ők hiteles, a japán Budo-hoz tartozó japán harcművészeti irányzatokat tanultak. Belátták tévedésüket, elismerték, hogy megtévesztették és félrevezették őket.
Szépvölgyi Gézának és a HBF-nek elsődleges feladata, hogy akik keresik a helyes utat az autentikus klasszikus Japán Budo Kultúra felé azokat segítve, egyengesse útjukat, japán szervezeti hovatartozástól függetlenül.
Hiszem, hogy egyre többen ismerik fel, és egyre többen jönnek rá, hogy Japán Budo Kultúrát, japán klasszikus harcművészetet csak a japánoktól lehet hitelesen megtanulni és ettől kezdve már nem lesz szükség „eredeti” francia, angol, magyar, német, holland,  ausztrál származású „japános” Dan diplomára és rangokra, melyek használatát és viselését  a kodifikált Japán Budo csalásnak minősíti.
Eljön majd az idő, amikor ezeket a nyugatiak által kiállított hiteltelen „japán Dan diplomákat” elenyészi a múlt és felváltja őket a kodifikált Japánból származó, Japán Budo Honbu által kiállított szemet gyönyörködtető igazi japán oklevél a fokozatokról és rangokról egyaránt.
Ekkor majd minden Japán Budo Kultúrát gyakorló harcművész és szervezet együtt fog dolgozni, az autentikus és klasszikus Japán Budo Kultúra szépségeinek elsajátítása érdekében, feledve minden mást.
Tisztelettel
Szépvölgyi Géza Kyoshi
HBF képviselő

©  Szépvölgyi Géza Kyoshi
Minden jog fenntartva!
A fenti cikk szerzői jogvédelem alatt áll.